نانو ربات چیست؟،نانو رباتیک،اتوماسیون صنعتی،تعمیرات و نگهداری ماشین آلات
آیا می دانید نانو ربات چیست؟
06/02/2018
درباره PLC چه می دانید؟،نانو رباتیک،اتوماسیون صنعتی،تعمیرات و نگهداری ماشین آلات
درباره PLC چه می دانید؟
11/02/2018
اتوماسیون صنعتی چیست؟،نانو رباتیک،اتوماسیون صنعتی،تعمیرات و نگهداری ماشین آلات

تعریف اتوماسیون صنعتی

در واقع به استفاده از رایانه ها به جای متصدیان انسانی برای کنترل دستگاه ها و فرآیندهای صنعتی، اتوماسیون صنعتی گفته می شود. اتوماسیون مجموعه بزرگتری نسبت به مکانیزه کردن را دارا می باشد. در اصل مکانیزه کردن به معنای فراهم کردن متصدیان انسانی با ابزار و دستگاه هایی است که به آنها برای انجام بهتر کارشان کمک می کند. ربات های صنعتی یکی از شناخته شده ترین بخش های اتوماسیون صنعتی می باشد. گروه نانو رباتیک با بهره گیری از تیمی مجرب و کار آزموده با تجربه کاری و سوابق کاری بسیار عالی در زمینه اتوماسیون صنعتی و طراحی و برنامه ریزی ربات های صنعتی می تواند با پیاده سازی ترفند ها و ایده های نوین گامی موثر در بهبود روند کاری در بازار کنونی ایجاد کند.

کاربرد اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در صنایع و پروسه های مختلف صنعتی، امروزه امری انکار ناپذیر است. حساسیت ابزارآلات بسیار دقیق در کنترل پروسه و سیستم های اندازه گیری پیشرفته در صنایعی همچون: نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع خودروسازی می تواند در کیفیت محصولات و کاهش هزینه های تولید بسیار موثر و چشمگیر باشد.

به طور کلی از جمله مزایای اتوماسیون صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • تکرار پذیری فعالیت ها و فرآیند ها
  • افزایش کیفیت محصولات تولیدی
  • افزایش سرعت تولید (کمیت تولید)
  • کنترل کیفیت دقیق تر و سریع تر
  • کاهش ضایعات و پسماند های تولیدی
  • برهمکنش بهتر با سیستم های بازرگانی
  • افزایش بهره وری واحد های صنعتی
  • بالا بردن ضریب ایمنی برای نیروی انسانی و کاستن از فشار های روحی و جسمی

در حال حاضر هدف هر واحد صنعتی، ارتقاء سطح کیفی محصولات تولیدی در صنایع مختلف و در کنار آن افزایش کمی تولید می باشد  و مدیران صنایع نیز با آگاهی نسبت به این موضوع روی آن تمرکز می کنند.  شما می توانید از طریق بخش تماس با ما مشاوره رایگان در زمینه اتوماسیون صنعتی را از متخصصان ما دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *